1 Nisan 2018 Pazar

31 Mart Cumartesi

Dün hayatımda yaşadığım en güzel günlerdendi. Demircili sahilinde ayın batışını güneşi doğuşunu izledim. Ay tam batarken şeffaflaşıyor. Tüm kraterleri görünüyor ve silikleşiyor.


 Sonra gün doğdu bir parça bulut pembe beyaz, sarı turuncuya büründü.


Barış balık tutarken ben durdum. Havaya baktım, denize baktım, kuşlara baktım, toprağa baktım. Dünya pek güzel göründü. Onlarca çiçek her yerde.


2 tane köpek tepemizde ve sonra yarımadanın içine yürüdük. Kırmızı gelincikler. Unutma beni ve güzel sev beni çiçekleri. Yelkovanları gördüğümüz yerde ayaklarımı suya soktum. Senenin ilk denizi oldu. Ayaklarımla halı gibi yosunlara bastım yumuşacık. İki tane akkuyruksallayan dolaşıyordu. Sonra inek çanı takılmış köpek geldi. Sakız' ın yemeğinden verdim ve höpür hüpür yedi. Altınköy' e geçtik. Altınkoy' ün sağındaki koya yürüdük. Kocaman kayaların arasında gezdik. Balık tuttuk. Ben orada denizin 5 metre yukarısında bir kayanın kenarında uyudum. Vızır vızır böcek sesleri ve dalgaların kıyıya vuruşu ile en güzel uykulardan birini uyudum. Sonra toparlanı eve geldik. En güzel günün sonunda Barış' ın tuttuğu levreği yedik. Dolapta iskorpit var çorbasını yapacağımız. Yüzümde güneş yanıkları var dünden kalan. Hayatın güzel olduğu bir zaman.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder